Operacja Czwormiasto

Ops Name: Czwormiasto
Data & Czas: 2/3 Października 2015, 3:00 w nocy

Oh boy, oh boy… Nie wiem od czego zacząć bo operacja ta miała tyle wątków, że na dobrą powieść by wystarczyło i to nie jakąś zwykłą, tylko opasłe tomiszcze z elementami dramatu, komedii, farsy, tragifarsy, telenoweli a nawet sensacji i literatury podróżniczej.

Idea przewodnia była prosta – zakładała połączenie przekątnymi w dwóch turach czterech miast, na których następnie budowane były warstwy. Na szefową intela wybrałem @BlueSwan(z-ca dyrektora ds operacyjnych), wspieraną potem przez @Antynick i @NorfBot. W 4-osobowym gronie wraz z @0x4721(z-ca dyrektora ds kontaktów) oraz @Diijkstra(z-ca dyrektora do spraw marudzenia) zaczęliśmy rysowanie i kombinowanie. Łatwe to to nie było – portale na przekątne musiały być w miarę trudno dostępne, zwłaszcza że w każdym z miast zielona aktywność jest ogólnie znana i nawet Intel im dobrze pracuje. Wierzchołki wybrano, przeanalizowano miliard opcji robienia warstw, odrzucono w cholerę, podzielono na pół, wywalono nierealne pomysły i zaczęło to przybierać kształt realny.

Po kilku(nastu? dziesięciu?) kłótniach w gronie planerów należało w końcu wybrać koordynatorów w miastach. W Krakowie został nim Papa Smerf @0x4721 oraz @Diijkstra(który czas spędzał ochoczo na marudzeniu i poganianiu innych leniwych) – każdemu życzę takich współpracowników! Za sterami Warszawy zasiedli @BlueSwan i @BoDai- doświadczenie i perfekcjonizm. Katowice zaczęli ogarniać@mimeq i @Padres, którzy notorycznie nie mieli czasu obgadać szczegółów z szefem (ukłony dla @BlueSwan za latanie za nimi z batem). Wreszcie w Łodzi zaangażowaliśmy @Babujnika i @MilvusS, wierząc w ogarnięcie i chęć działania.

Nie będę opisywał ilości wytartych klawiszy na hangoutach do rozmów i ustaleń, konsultacji i narad. Za to ilość siwych włosów jaka mi przybyła dzięki Wam jest horrendalna – aczkolwiek podobno szpakowaci najprzystojniejsi. Wybaczone.

(Wtręt personalny)
Akcja miała drugie dno. Ponieważ była to moja pierwsza operacja jako mózg, nie mogłem oczywiście poprzestać na czymś zwykłym. Musiało być, cytując klasyka, „mają rozmach sk***syny”. I tutaj chcę podziękować@slm2mars, który uczył mnie podstaw Ingressa i był moim mentorem, kiedy stawiałem w nim pierwsze kroki. Musiałem mu udowodnić, że możemy ogarniać w Krakowie operacje większe niż jakiśtam BAF. Zaraz za nim pragnę podziękować@Bezaq, która Ingressa mi pokazała. Wam z mojej strony dedykuję tą akcję, bez Was nie wiedziałbym ile i jak chętnie zdrowia i czasu (oraz piniędzy) można tracić na tę grę. Ale także jaką można czerpać z niej przyjemność!
No i cóż… Jeszcze jedną osobą, której nie może tutaj zabraknąć jest @iLookLoud. Mój uczeń i najbliższa mi prywatnie osoba wzięła udział w swojej pierwszej akcji i od razu platynowy Illuminator. Duma mnie rozpiera, bo to ja po raz pierwszy pokazałem mu Ingressa, jak kiedyś wyżej wymienieni mojej osobie (przy okazji… stworzyłem potwora, ciąga mnie na miasto żeby rąbać portale).
(Koniec wtrętu personalnego)

Operacja poszła świetnie.
W Krakowie agenci gubili klucze do linkowania oraz niańczyli swoich zielonych, zresztą z dobrym skutkiem -@KWADRAT tak się dał zaniańczyć że odwalił za nas pół roboty przy czyszczeniu; w Czersku pod Warszawą biedny @niesluch latał koło Zamku nie wiedząc jak go ugryźć żeby ściągnąć kotwicę (miejmy nadzieję, że nie zamarzł siedząc na murku), w Łodzi była krew, łzy i wojny oraz gonienie się z żabami, którym naszą akcją zepsuliśmy cebulę nad Skierniewicami (chyba ze dwa razy nawet…). Tylko w Katowicach spokój, nie licząc tego że aż Kraków się tam musiał pofatygować w celu doglądania całości bo miejscowi czyścić musieli tyle, że szkoda gadać. W Kielcach ekipa lokalna postawiła sąsiednią cebulkę nad miastem (ślicznie komponującą się razem w obrazek statku), pomagając jednocześnie przy czyszczeniu i dopilnowaniu tunelu dla linka głównego. W Częstochowie @fix313 zwątpił pod zmasowanym naporem naszych sił i poszedł stawiać jakieś małe poletka gdzieś tam sobie.

Pierwsza część samej akcji przebiegła spokojnie (o ile w tych warunkach można to nazwać spokojem). Na przekątnej Łódź-Kraków bez żadnej reakcji ze strony zielonych postawiono swoje warstwy. No ale czekał nas przecież jeszcze flip i druga część operacji… I tutaj było dość interesująco. O ile przekątna Katowice – Warszawa poszła bez problemów to potem z każdym linkiem robiło się ciekawiej. Najpierw Kraków nie mógł sobie trafić z linkiem (chyba im skręcił po drodze), potem do Łodzi przybyły żaby od zepsutej cebuli @gosia91 i @sato88(chciały ściągnąć kotwicę, ale pole po drodze zdążyło zmienić kierunek; „przemowa” http://zello.com/shared/YbvY @Babujnika na Zello w tym momencie – bezcenna!), następnie linkowanie w towarzystwie czterech panów z czarnego vana, poprzez @niesluch-owe bieganie po Czersku i daremne próby ubicia kotwicy aż do jej szczęśliwego na zielono zawirusowania. I pewnie byłby to koniec imprezy gdyby nie fakt, że kombinować to my. Bo chwilę pózniej kotwicę odbito, ustawiono na Axach i zaczęto w kilkanaście osób bronić. Łódź i Kraków spokojnie dokończyły stawianie pól przy akompaniamencie komunikatów „spać człowiekowi nie dacie” rzucanych przez obecnego przeciwnika. Cóż zrobić… Zaproponowaliśmy herbatę i aby opuścił murek w obawie przed dostaniem wilka. Zdrowie wszak najważniejsze.

Taki flow poniósł nas właśnie w noc z piątku na sobotę. I mam szczerą nadzieję, że wielu z nas podczas tej akcji czegoś się nauczyło, choć wcale nie było łatwo. Pamiętajmy że zgoda i współpraca buduje. Tutaj moje najserdeczniejsze ukłony w kierunku dwóch niebieskich drużyn Łódzkich – InReL i BlueLords. Bez żadnej z waszych osób ta operacja by się nie powiodła i dziękuję Wam bardzo za to, że udało się to razem scalić w powodzenie i sukces Resistance.

Do domu dotarłem z poligonu w Katowicach o 7 rano, a i jeszcze wtedy trafiały do mnie wiadomości ze zdjęciami i komentarzami z akcji oraz toastami za udaną operację. Wasze zdrowie, Agenci! Viva la Resistance!

P.S.
W momencie publikacji sitrepa cebula nad Kielcami stoi w dalszym ciągu. Już chyba 5 CP…

Krakow Ops Team

@hipotures
@0x4721
@Diijkstra
@AhinLynn
@Asllann
@Asphixia
@Fajfer
@Fiannan
@Flevance
@KarolRe
@Laaara
@LoneVagrant
@Ma8io
@pochul
@RathiDragon
@ruemere
@SadEyedLady
@YvetteMcKenna
@ztrzykawki

Katowice Ops Team

@Naathim
@BlueXTal
@gogogosiek
@iLookLoud
@lokaf
@Mak00
@OsMax
@Padres
@stmikolaj19
@stoo85

Częstochowa Ops Team

@daireann
@Szakus
@boRedPandaa
@Abinho
@Anevie
@Anih
@Beni0
@drzewo92
@Gr33nY
@mimeq
@n0c0n
@neoangin
@szczwanykrecik

Łódź Ops Team

@Babujnik
@MilvusS
@alfikcom
@BadzMajster88
@Izunia
@Julus
@kwiatkowna
@Machej
@MatiP
@MSHMY
@Mysz88
@Ppepe
@Wojtys

Warszawa Ops Team

@BlueSwan
@BoDai
@Antynick
@NorfBot
@Derdel
@Doode87
@Dorka79
@etherealme
@gryfmz
@Jaceksoc
@PoCebuli
@RocketFiuel
@sirrah777
@skovron2009
@vanillahajs
@Voder
@xEdytkax
@zydziu666

Kielce Ops Team

@Burnulus
@koszmary
@K0t
@Pokretka
@rmoskwa
@Velixarr

Więcej szczegółów pod adresem: https://plus.google.com/u/0/+Rados%C5%82awPawe%C5%82czyk/posts/6NiRbfp55g9

Posted on 4 października 2015 in Bez kategorii

Share the Story

Back to Top