Smerfokalipsa

Początki

Pomysł narodził się na jednym z HG, bo skoro gdzieś żabki mogą zwołać cały kraj na odbijanie Berlina, to my, polskie Smerfy nie damy rady? Rzucono pomysł, aby wybrać zielone miasto, a żeby było co robić to jedno z większych. Następną myślą było: A może by tak coś naprawdę ambitnego? Stolicę?

Przygotowania

Po usłyszeniu o planowanym rozmachu i skali wydarzenia zabraliśmy się do pracy. Tu szczególne podziękowania dla agentów @maniek007, @shchenka, @Namari i @Norfbot za przygotowania taktyczne,@Rudziaszek i @booncki za ogarnięcie miejsca afteru oraz wszystkim, którzy pomagali jako konsultanci planu i szeptacze. Naszą największą obawą, gdy zaczęliśmy rozgłaszać plany, był wyciek informacji do przeciwnej frakcji, co byłoby równoznaczne z klapą całego przedsięwzięcia. Na szczęście udało nam się tego uniknąć.

Przyjezdni

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas odzew z innych miasto i fakt, że chcieli do nas przyjechać na zabawę. Co ciekawe, nawet mieliśmy gości zagranicznych. Przyjezdni dzielnie znosili warszawskie upały podczas trwania całej zabawy.

Dzień apokalipsy

Pogoda nam dopisała aż zbytnio, trafiliśmy na najgorętszy dzień tego lata. Był to jeden z powodów, dla których nie formowaliśmy drużyn pieszych. Samochody były naszą jedyną nadzieją i cudem udało się upchnąć do nich prawie wszystkich uczestników.
Zaczęliśmy od śniadaniowej farmy, w celu posilenia się sprzętowo, Intel Base rozłożony został pół godziny przed rozpoczęciem akcji, tak że zgodnie z planem o 10 wyruszyliśmy niszczyć wszystko co zielone w zasięgu wzroku i skanera. W połowie dnia niezbędna była krótka przerwa, aby przeczekać najgorsze upały w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu. Na Zello oczywiście nie zabrakło pytań o sens życia i próśb o worki pełne lodu. O 15 rozpoczęliśmy drugą turę czyszczenia Warszawy oraz rozwalania Centrum miasta (wszystko z samochodu, bo temperatura na zewnątrz porównywalna z tą na krańcach piekielnych rubieży). Wieczorem zadowoleni z efektów spotkaliśmy się nad Wisłą, aby uczcić zwycięstwo. W tym czasie zielona elita wylęgła na ulice i rozpoczęła dzielną walkę z otaczającym ich morzem niebieskości przy pomocy… Jarvisów i w pojedynczych wypadkach przy pomocy XMP i wstawienia jednego rezonatora. Mężnie odbijali miasto do czwartej nad ranem, ale nie dali rady wygrać.

Statystyki

Liczba portali w Warszawie: około 6200
Liczba zielonych portali przed akcją : 3136
Liczba niebieskich portali przed akcją : 2401
Liczba niebieskich portali po akcji: 3297 (głównie p7 i p8)
Liczba zielonych portali po akcji : 1981
Liczba wbitych L16 : 2 (Gratulacje dla @myszek i @marcinolot)
Liczba ofiar upału : 1 (@Maniek007 rozwalił sobie palec o wiatraczek)

Agenci biorący udział w akcji

@3ntity
@Autonomata
@atis
@cyan
@daireann
@e1q
@Ellaia
@gelerth
@hitram
@julus
@loqu
@ludmar
@Maevienn
@MeroL1946
@mimeq
@myszek
@n0c0n
@n0ut
@naathim
@neria5300
@niedziwiedziatko
@padres
@pokrzye554
@przemo
@renis
@resheras
@Sidkus
@sputnix
@stiopka
@Trzaskay
@Volksowa
@xNomis
@yoshi253
@zybex11
@anevie
@antynick
@BlueSwan
@booncki
@covciu
@cyathea
@czar0
@danielec
@dorka79
@drastiC83
@ftunczyk
@greeny
@jaaga
@jagniio
@karnakk2
@kierzena
@kwiatkowna
@lexiu
@lisowa
@losiasty
@maniek007
@martyn3666
@mccozy
@naathim
@Namari
@norfbot
@nornick
@piter70
@rocketfiuel
@Rudziaszek
@sabbath80
@shchenka
@sirrah777
@slavonic
@tequen
@tigeromichal
@tuken
@tunczyki
@vestar
@xantosia
@yaishi

Zdjęcia z operacji

Posted on 10 sierpnia 2015 in Sitrep

Share the Story

Back to Top